Toggle Nav v k

Panda Paddle 2022 Race Results

Standup Paddleboard - 5K

  • Name
    5K Time
    Reported Distance
    Reported Time
  1. Ron Remeyer
    0:33:40
    5.00 KM
    0:33:40
  2. Terri Plunkett
    0:34:51
    5.00 KM
    0:34:51
  3. Jie Jiang
    0:36:18
    5.02 KM
    0:36:27
  4. Zach Slaughter
    0:37:40
    5.00 KM
    0:37:40
  5. Lori Zeleznick
    0:45:22
    5.00 KM
    0:45:22
  6. Ron Adelhelm
    0:45:23
    5.00 KM
    0:45:23
  7. Jeanne Prophet-Trimm
    0:47:07
    5.00 KM
    0:47:07
  8. Patrick Little
    0:47:25
    5.00 KM
    0:47:25
  9. Greg Benedict
    0:48:32
    5.00 KM
    0:48:32
  10. Anthony Vela
    0:50:01
    5.00 KM
    0:50:01
  11. Nick Holik
    1:50:46
    5.54 KM
    2:02:39
  12. Angela Griffiths
    0:52:46
    5.00 KM
    0:52:46
  13. Eva Alexander
    0:50:30
    5.00 KM
    0:50:30
  14. Trisha Michelle
    0:53:00
    5.00 KM
    0:53:00
  15. Brigid Little
    0:55:39
    5.00 KM
    0:55:39
  16. Tracy Gillis
    0:55:54
    5.18 KM
    0:57:56
  17. Margie MacDonald
    0:55:58
    5.00 KM
    0:55:58
  18. Katie Cox
    0:56:28
    5.06 KM
    0:57:09
  19. Kyra Logsdon
    0:58:15
    5.15 KM
    1:00:00
  20. Trisha Mitchell
    0:58:22
    5.00 KM
    0:58:22
  21. Adrianne Baird Butler
    0:59:10
    5.02 KM
    0:59:24
  22. Amy Gostkowski
    1:00:31
    4.99 KM
    1:00:23
  23. Jennifer Ng
    1:01:59
    5.62 KM
    1:09:40
  24. Hedy Chen
    1:06:33
    5.04 KM
    1:07:05
  25. Audra Zeibel
    1:07:06
    5.00 KM
    1:07:06
  26. Betsy Marzahn-Ramos
    1:08:29
    5.35 KM
    1:13:17
  27. Evalyse and Kohven Thompson
    1:17:44
    5.63 KM
    1:27:34
  28. Carrie Custis
    1:18:04
    5.02 KM
    1:18:24
  29. Jarrod Lentz
    1:19:47
    5.01 KM
    1:19:52
  30. Annie Myers
    1:33:20
    7.82 KM
    2:26:00

Paddled less than 5K

  • Tina Anderson
    1:24:52
    4.53 KM
    1:16:53
  • Warren Techow
    0:47:59
    4.83 KM
    0:46:20

Standup Paddleboard - 10K

  • Name
    10K Time
    Reported Distance
    Reported Time
  1. Dennis Gibson
    1:10:00
    10.00 KM
    1:10:00
  2. Kristin Thomas
    1:13:50
    10.00 KM
    1:13:50
  3. Greg Crane
    1:16:55
    10.00 KM
    1:16:55
  4. Mark Pighini
    1:17:10
    10.00 KM
    1:17:10
  5. Brett Van Diest
    1:18:12
    10.00 KM
    1:18:12
  6. Jen Van Diest
    1:19:13
    10.00 KM
    1:19:13
  7. Elizabeth Appleby
    1:24:31
    10.00 KM
    1:24:31
  8. Josette Lata
    1:27:41
    10.00 KM
    1:27:41
  9. Kristina Woodward
    1:47:38
    10.00 KM
    1:47:38
  10. Patrick Davin
    2:10:38
    10.07 KM
    2:11:36
  11. Hedy Chen
    2:18:02
    10.02 KM
    2:18:19
  12. Anna Morey
    2:43:11
    10.25 KM
    2:47:17

Kayak - 5K

  • Name
    5K Time
    Reported Distance
    Reported Time
  1. Michael Anderson
    0:44:41
    5.01 KM
    0:44:46
  2. Mikaela Kursell
    0:48:08
    5.00 KM
    0:48:08
  3. Erika Cravens
    0:51:07
    5.00 KM
    0:51:07
  4. Karen Meddows-Carey
    0:58:32
    5.14 KM
    1:00:11
  5. Camille Lynch
    1:02:43
    6.19 KM
    1:17:35
  6. Susan Hewitt
    1:03:48
    5.00 KM
    1:03:48
  7. Kaitlin Schleis
    1:04:48
    5.17 KM
    1:06:57
  8. Shannon Mann
    1:06:56
    5.00 KM
    1:06:56
  9. Michele Thach
    1:08:41
    5 KM
    1:08:41
  10. Amy Welsh
    1:17:36
    5.05 KM
    1:18:26
  11. Mark Olson
    1:21:09
    5.15 KM
    1:23:35
  12. Betzalel Richmond-Shazeer
    1:25:20
    5.25 KM
    1:29:32
  13. Velvel Richmond-Shazeer
    1:25:20
    5.25 KM
    1:29:32
  14. Zalmen Richmond-Shazeer
    1:25:20
    5.25 KM
    1:29:32
  15. Shira Shazeer
    1:25:20
    5.25 KM
    1:29:32
  16. Gabrielle Helo
    2:11:22
    6.16 KM
    2:41:50

Paddled less than 5K or incomplete race times

  • Michele Thach
    0:59:23
    4.94 KM
    0:58:41
  • Zoey Conovitz
    1:27:19
    4.88 KM
    1:25:09
  • Vanessa Behr
    TBD
    5.0 KM
    TBD

Kayak - 10K

  • Name
    10K Time
    Reported Distance
    Reported Time
  1. Hans Giller
    1:23:28
    10.00 KM
    1:23:28
  2. Robin Dyer
    1:37:53
    10.00 KM
    1:37:53
  3. Mikaela Kursell
    1:46:06
    10.00 KM
    1:46:06
  4. Kristin Williamson
    3:03:45
    10.41 KM
    3:11:20
  5. Abigail Stout
    3:10:35
    10.35 KM
    3:17:13

Canoe, OC1, OC2 - 5K

  • Name
    5K Time
    Reported Distance
    Reported Time
  1. Crystal Miglio
    1:07:58
    5.15 KM
    1:10:00
  2. Liliana Miglio
    1:07:58
    5.15 KM
    1:10:00
  3. Michael Miglio
    1:07:58
    5.15 KM
    1:10:00

Canoe, OC1, OC2 - 10K

  • Name
    10K Time
    Reported Distance
    Reported Time
  1. Jordan Lewis
    1:40:07
    10.09 KM
    1:41:01